Okulum

Enka Okulları’na gidiyorum. Yedinci sınıf öğrencisiyim. Okulumu, derslerimi ve öğretmenlerimi çok seviyorum. Her derste öğrendiğimiz konuları pekiştirmek için performans ödevleri hazırlıyoruz. Çalışmalarımdan örnekleri aşağıda görebilirsiniz...
Masal (Türkçe dersi için kendi yazdığım bir masal): Masalın konusu okula gitmeyi çok isteyen yoksul bir kızın kötü kargaya uyarak evinden kaçması ama arkadaşı kırlangıç kuşunun ona yardım ederek onu kurtarması ve sonunda okula gidebilmesi hakkında.
Bu çalışmamda derste öğrendiğimiz masal ögelerini kullandım

ASTA (Fen ve Teknoloji Dersi için hazırladığım bir proje: Ağıs Saksıları Taşıma Aracı:) Bu çalışmamda derste öğrendiğimiz çıkrık, eğik düzlem ve kaldıraç gibi basit makinelerin özelliklerini kullanarak bir basit makine icat ettim

Türkçe dersi için hazırladığım "Doğa ve Evren" konulu poster: Bu posterle doğayı korumamız gerektiğini vurguladım ve karbon ayak izi hakkında bilgilendirdim.
 
İngilizce dersi için arkadaşlarımla hazırladığımız "Juvenile Camp" isimli fotoroman:
Fransızca dersi için hazırladığım Restaurant Menüsü (Bu konuda yemeklerin fransızcalarını öğrendim):

Türkçe dersi için okuduğum Şeker Portakalı isimli kitabın sunumu: Çok duyarlı bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı bu kitabı okumanızı öneririm.

Fransızca dersi için hazırladığım Winnie The Pooh'nun gündelik hayatı sunumu (bu derste fransızca saatleri öğrendim)

Koly Song Video (İngilizce dersi için arkadaşım Naz Uziyel hazırladığımız video klibi Ana Sayfa'mda
http://misros.blogspot.com/2011/04/merhaba.html izleyebilirsiniz). Bu video aslında bir karaoke. Okuduğumuz Homeless Bird kitabı için bu çalışmayı yapmıştık. Resimlerde kitabın karakterlerini bulacaksınız.

Sizleri "Ben Araştırıyorum" projesinde danışmanım olan, aynı zamanda Türkçe dersi ve sınıf öğretmenim Nazmiye Apaydın ile tanıştırmak istiyorum
Diğer öğretmenlerim: M.Kopp (Fransızca), Derya Koç (Fen&Teknoloji), Ayşe Vatson (Matematik),Esra İşcan (Sosyal Bilgiler), Esra Tacir (İngilizce), Reci Barokas (Danışman öğretmen)